26.10.2014 o godz. 9.00 zaplanowano wielkie otwarcie afrykarium we wrocławskim ZOO. Ile zapłacisz za bilety, gdzie możesz zaparkować i co zobaczysz w środku? Przeczytaj mini niezbędnik dla zwiedzających.

Kiedy do Afrykarium?

  • godz. 9.00-20.00 (w sezonie wiosenno-letnim i jesienią, w poniedziałki z powodów technicznych od 12.00)
  • godz. 9.00-16.00 (zima)

Afrykarium, podobnie jak ZOO Wrocław, będzie czynne dla zwiedzających przez 365 dni w roku, bez względu na święta kościelne czy państwowe. Być może godziny otwarcia zimą ulegną zmianie.

 

Za ile?

Wejściówki indywidualne kupimy w cenie 30 (bilet normalny), 20 (bilet ulgowy) lub 25 zł (bilet studencki). Będą ważne na terenie całego ogrodu zoologicznego. Bilet rodzinny dla dwóch dorosłych i maksymalnie trójki dzieci kosztuje 85, a bilet grupowy – 12 i 25 zł. Afrykarium będą mogli też zwiedzać posiadacze rocznych kart wstępu do zoo, ulgowa kosztuje 80, a normalna 120 zł.

Co zobaczymy?

To jedyne oceanarium na świecie, które poświęcone jest Afryce. Zostało tak zaprojektowane, że w żadnym miejscu zwiedzających od zwierząt nie będą oddzielać kraty. Największą atrakcją afrykarium, czyli nowego pawilonu wrocławskiego zoo, jest Kanał Mozambicki – przejrzysty tunel dla zwiedzających, który prowadzi przez środek basenu z rekinami. Zamieszkało tu kilkadziesiąt gatunków roślin i zwierząt – na przykład manaty, kotiki, krokodyle czy hipopotamy nilowe. Samych ryb będzie ponad 40 tysięcy, a wśród nich m.in. potężne napoleony, które potrafią żyć w parze przez kilkadziesiąt lat na jednym skrawku rafy koralowej.

  • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
  • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
  • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
  • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
  • Wybrzeże Namibii – to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
  • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków.

W całym afrykarium jest 13 basenów i zbiorników o łącznej powierzchni ponad 4600 m kw. A w nich ponad 15 mln litrów wody (tyle co w sześciu basenach olimpijskich) oczyszczanej przez ponad 50 filtrów.