Wójt Gminy Skarbimierz po raz kolejny przedstawia swoją wizję reformy szkoły i rozliczeń z nauczycielami za wypracowane przez nich godziny ponadwymiarowe.

Kuratorium Oświaty, Wojewoda Opolski, sąd pracy oraz były premier RP mają na ten temat odmienne zdanie. Upominają wójta, który  poprzez zawyżanie godzin pracy nauczycieli „przy tablicy” i nie wypłacając im należnych nadgodzin łamie prawo oświatowe.

Taka sytuacja trwa od około sześciu lat. W tym czasie zmieniło się dziewięciu niespolegliwych w stosunku do wójta dyrektorów z Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu. Kilku nauczycieli zrezygnowało z pracy w GZS i przeniosło się do innych szkół. Kto zyskał, kto stracił? Nauczyciele stracili finansowo i moralnie. Trudno powiedzieć ile na tym straciły dzieci i tracą nadal.

Moim zdaniem jeżeli wójt uważa, że ma rację i znalazł dobry sposób na zmiany, to powinien to przedstawić w odpowiednim do tego miejscu, gdzie zmiany zostaną zatwierdzone i wprowadzone w życie, na pewno przez tyle lat ktoś zająłby się jego nowatorskimi propozycjami. Chyba, że jednak coś jest nie tak w tych wyliczeniach i nikt nie chce się tym zająć.

Link do artykułu ze strony samorzad.pap.pl

Justyna Markowska-Żywiec