25 maja 2013 r. Judocy z „SAKURY” byli towarzysko na I MISTRZOSTWACH OBORNIK ŚLĄSKICH w Judo pod nazwą „OKAMI CUP 2013”.
Dobra passa nie opuszcza młodych wojowników ze Skarbimierza.
Jak w zeszłym tygodniu tak i w tym nasi Judocy wywalczyli kolejne 12 medali
Turniej „Wilka” bo tak można przetłumaczyć nazwę zawodów okazał się niegroźny.
Niezawodny  i tym razem okazał się  KUBA CZYŻ walczący w najlżejszej kat. wagowej 20kg, który zdeklasował swoich przeciwników nie dając im cienia nadziei na złoto.Wyróżnić trzeba też młodziutką Malwinę Linkowską 30kg i Bartłomieja Wisa 42kg, gdyż Ci zawodnicy także po ciężkich bojach wywalczyli pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych i wagowych.

Jest to kolejny udany start naszych zawodników- mówi trener ASW KS SAKURA Piotr Witus, to bardzo cieszy że młodzież chce trenować. Na treningach naprawdę bardzo ciężko pracują a to przekłada się później na wyniki sportowe.
Niebawem kolejne zawody i kolejny sprawdzian, w czerwcu mamy jeszcze dwa turnieje towarzyskie a później wakacje i obóz kondycyjno-szkoleniowy nad morzem.

W najbliższą sobotę 1 CZERWCA 2013R. w Opolu dwóch naszych zawodników Grzegorz Frankiewicz 46kg i Marcel Łaźniowski 55kg będą startowali w OTWARTYM PUCHARZE POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH I JUNIORÓW MŁODSZYCH – ZAWODY MIĘDZYNARODOWE.
Życzmy im powodzenia !

Poniżej podajemy zawodników i poszczególne miejsca jakie wywalczyli na „OKAMI CUP 2013”.

  • miejsce I  – JAKUB CZYŻ 20kg, MALWINA LINKOWSKA 30kg, BARTŁOMIEJ WIS 42kg 
  • miejsce II – PAULINA ZARYCHTA 52kg, PIOTR CAPENKO 81kg, GRZEGORZ FRANKIEWICZ 42kg, MARCEL ŁAŹNIOWSKI  55kg 
  • miejsce III – MARCEL RESIAK 20kg, KACPER ZIELONKA 35kg, CYPRIAN STODOŁA 42kg, KACPER RUDYK 36kg, KRZYSZTOF KLIMENTOWSKI 38kg 
  • miejsce IV – ADRIAN WACŁAWSKI 20kg, WOJCIECH ROGACKI 20kg, KAROLINA LINKOWSKA 30kg, KORDIAN SAMBÓRSKI 46kg 
  • miejsce V – MARTYNA SEWIŁO 48kg 

MUSASHI

{fshare id=260}