Paweł Kukiz po uzyskaniu mandatu radnego sejmiku dolnośląskiego zamierza działać na rzecz zbliżenia powiatu brzeskiego do Dolnego Śląska.

– Z tej perspektywy żałuję, że tak bardzo broniłem województwa opolskiego – mówi Paweł Kukiz.

– Nie zdawałem sobie sprawy, że będzie ono przede wszystkim służyło mniejszości niemieckiej. Ziemia brzeska, historycznie bardziej związana z Dolnym Śląskiem, została przez Opolszczyznę skandalicznie zaniedbana. Dlatego będę optował za jej zbliżeniem do województwa dolnośląskiego. Oczywiście najpierw zamierzam działać na rzecz współpracy obu województw, by wymusić zainteresowanie ziemią brzeską. Bardzo bym chciał, żeby pozostała na Opolszczyźnie, ale jako równouprawniony partner. W przeciwnym razie, w interesie jej mieszkańców jest oderwanie od Opolszczyzny.

Jestem bardzo ciekawy Waszych opinii na ten temat. Osobiście nie czuję najmniejszego przywiązania do Opola. Pokazywanie i zachęcanie do odmienności językowych i kulturowych nie jest moim zdaniem niczym dobrym i prowadzi do podziału narodu. Np. akcja „Godomy po slonsku”. Jest to normalne na Opolszczyźnie.

Mam 41 lat, urodziłem się w Brzegu. Moje korzenie są z Krakowa i Lwowa. Jestem Polakiem i patriotą. Nie jest mi po drodze z „raś”. Mniejszość niemiecka, też jest mi obojętna. Auf Wiedersehen!