„Pomaluj bombkę z Mondelez Polska”
Ruszyły przygotowania do Świątecznej Iluminacji

Podopieczni 13 przedszkoli, stowarzyszeń oraz domów dziecka oficjalnie rozpoczęli sezon przedświąteczny w Brzegu. A to za sprawą, konkursu „Pomaluj bombkę z Mondelez Polska”,
w ramach przygotowań do tegorocznej edycji Świątecznej Iluminacji.

Własnoręcznie ozdobione bombki wezmą udział w konkursie na portalu Facebook Brzeskiego Centrum Kultury. Już od środy,19 listopada br., będzie można oddawać swoje głosy klikając „Lubię to!” pod wybranym zdjęciem w galerii https://www.facebook.com/BrzeskieCentrumKultury.
W ubiegłorocznej zabawie uczestniczyło ponad 5 tys. osób, a zwycięska bombka, zdobyła 1058 głosów.

W akcji „Pomaluj bombkę z Mondelez Polska” udział biorą instytucje opiekuńcze i edukacyjne z całego regionu, m.in. maluchy z brzeskich przedszkoli, podopieczni Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, wychowankowie Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz reprezentacja Zespołu Szkół Specjalnych nr 7. Zadaniem wszystkich uczestników jest ozdobienie styropianowych bombek o średnicy 50 cm – według własnego pomysłu i przy użyciu dowolnych materiałów plastycznych.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas finału Świątecznej Iluminacji Brzegu, która odbędzie się
6 grudnia br., w sobotę, od godziny 13.30 na Placu Polonii Amerykańskiej. W programie jak zwykle wiele konkursów, atrakcji i słodkich degustacji. Organizatorzy zapowiadają, że w tym roku będzie bardzo aktywnie, a przede wszystkim rodzinnie za sprawą Gry Miejskiej „W poszukiwaniu Świętego Mikołaja”, do której już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta. Więcej szczegółów na: www.swiatecznailuminacja.pl

Jak co roku organizatorem wydarzenia jest Brzeskie Centrum Kultury, we współpracy z Mondelez Polska oraz Starostwem Powiatowym i Urzędem Miasta Brzeg.