liczydlo

– Nasza gminna spółka Eko Skarbimierz założy niepubliczne przedszkole – zapowiada Andrzej Pulit, wójt Skarbimierza. To pomysł włodarza, by ominąć Kartę nauczyciela i zreformować gminną oświatę – donosi „Nowa Trybuna Opolska”.

Wójt zachęca rodziców 10-godzinną opieką nad dziećmi bez żadnych dopłat (gminne przedszkole oferuje tylko 5 godzin) oraz dodatkowymi zajęciami. Na czym więc miałyby polegać oszczędności? – pyta gazeta.

Jeżeli dzieci z Kruszyny, Małujowic oraz część maluchów ze Skarbimierza Osiedla przejdą do przedszkola niepublicznego, to dyrektor Gminnego Zespołu Szkół i Przedszkoli będzie mógł zwolnić kilkunastu nauczycieli. Część z nich wprawdzie trzeba będzie zatrudnić w niepublicznym przedszkolu, ale w nim Karta nauczyciela już nie obowiązuje. I panie zamiast 25 będą musiały pracować 40 godzin tygodniowo, co w przeliczeniu na etaty daje rocznie dziesiątki tysięcy złotych oszczędności – wyjaśnia „Nowa Trybuna Opolska”.

Szczególnie polecam odsłuchanie wypowiedzi (Radio Opole) polityków na temat innowacji, które chce wprowadzić Wójt na terenie gminy. Pomysł nie spodobał się m.in. dlatego, że będzie łamał Kartę Nauczyciela.

„Nowa Trybuna Opolska”  Wójt Pulit ma nowy pomysł na oszczędności w oświacie

„Panorama” Wójt chce likwidować szkoły

„Radio Opole” Pomysł zamiany szkół w spółki gminne w oczach polityków

Wójt Pulit chce likwidować szkoły i przedszkola