Andrzej Pulit kandyduje do tytułu Wójta Roku 2007. Szef gminy Skarbimierz jest jednym z 10 samorządowców wyłonionych przez kapitułę plebiscytu.

Konkurs organizuje Redakcja Programów Rolnych TVP1. Sylwetki finalistów prezentowane są m.in. w cyklicznych audycjach „Dzień dobry w sobotę” i „Tydzień”.

Andrzej Pulit kieruje gminą Skarbimierz (wcześniej gmina wiejska Brzeg) od 17 lat. Jego ostatnim największym sukcesem jest utworzenia na poradzieckim lotnisku specjalnej strefy ekonomicznej, gdzie zainwestowało już Cadbury.

Zwycięzcę konkursu wyłaniają telewidzowie.

Głos na wójta Pulita można oddać telefonując pod numer 0 400 10 70 07 (koszt 1,42 zł z VAT) lub wysyłając SMS o treści: 7 pod numer 71177 (kosz 1,22 zł z VAT).

 

źródło: nto.pl

 

W sobotę 2 lutego w Nałęczowie Robert Nowak – wójt Gminy Przyrów – odebrał tytuł „Wójt Roku 2007” w VII edycji konkursu organizowanego przez Redakcję Audycji Rolnych TVP 1.

Do współzawodnictwa zgłoszono 36 kandydatów. Spośród nich kapituła konkursu wybrała 10 finalistów. Najważniejszym kryterium przy wyborze były dokonania w 2007 r. w sferze edukacyjnej, kulturalnej i inwestycyjnej. Brano także pod uwagę aktywność wójta i postrzeganie go przez środowisko lokalne. Na finalistów można było głosować w systemie audio- tele.