§ 1. Założenia ogólne.

1. Serwis Skarbimierz Osiedle Info służy do prowadzenia dyskusji, wymiany własnych poglądów i opinii oraz wzajemnej pomocy na danych działach tematycznych.

2. Korzystanie z forum, podobnie jak z serwisu Skarbimierz Osiedle Info jest całkowicie bezpłatne. Jedynym warunkiem uczestniczenia w dyskusjach prowadzonych w serwisie Skarbimierz Osiedle Info jest rejestracja użytkownika z podaniem nick’a (pseudonimu) i adresu e-mail (istotne jest podanie prawdziwego adresu, na który zaraz po rejestracji wysłany zostanie link aktywacyjny.

§ 2. Forum.

1. Treść wysyłanych przez użytkowników wiadomości, powinna być zgodna z danym działem tematycznym forum, dlatego też przed wysłaniem takowej, użytkownik powinien zapoznać się z opisem wszystkich działów tematycznych i wybrać dla swojej wiadomości właściwy dział. W przypadku problemów z wybraniem odpowiedniego działu zawsze można poprosić o pomoc moderatora/administratora.

2. Korzystający z Serwisu użytkownicy powinni pamiętać o przestrzeganiu ogólnie przyjętych zasad etycznych oraz kultury dobrego wychowania.

3. Tworząc temat należy pamiętać aby nadać mu odpowiedni tytuł.

4. W wypowiedziach na Forum należy szczególnie unikać:

– wysyłania wiadomości, które zawierają wyrażenia, treści bądź jakiekolwiek inne materiały, uznane powszechnie za obraźliwe, wulgarne, nieetyczne, obrażające czyjeś uczucia (np. religijne), itp.;

– kasowania wpisów (na czerwono) dokonanych przez Administratorów. Osobą uprawnioną do zmiany lub edycji takiego wpisu jest wyłącznie inny Admin;

– wyrażania się publicznie w sposób wulgarny wobec innych użytkowników;

– załatwiania na forum swoich prywatnych spraw (do tego służą np. wiadomości prywatne – PW, GG lub Skype posty z prośbami o wysłanie czegokolwiek, zawierające adresy @, lub inne namiary będą kasowane bez uprzedzania, a ich autorzy mogą się spodziewać minusowych oklasków).

– wywoływania konfliktów burzących przyjazną atmosferę na forum;

– zbędnych komentarzy, które wydłużają niepotrzebnie czas przebywania na forum innych użytkowników;

– ukazywania korespondencji prywatnej bez zgody jej autora;

– ujawniania publicznie danych osobistych (swoich bądź innych osób) takich jak adres, telefon, używanych przez siebie haseł, itp.;

– podawanie linków do eMule, torrent-a, itp.

– PISANIA DUŻYMI LITERAMI – nie musisz wrzeszczeć

– przesadnego formatowania tekstu. Kolorowanie, zwiększanie lub zmniejszanie czcionki dozwolone jest tylko w szczególnych przypadkach, kolor czerwony zarezerwowany jest WYŁĄCZNIE dla administratorów

– powielania jednego tematu na kilku działach tematycznych

5. Przy pisaniu na forum należy pamiętać o tym, że:

– udzielając się w rozpoczętej dyskusji, należy trzymać się z góry narzuconego tematu

– starać się jasno przedstawiać swój problem, tak żeby inni byli w stanie zrozumieć o co Ci chodzi.

– przestrzegać zasady: zanim zapytasz – poszukaj, używając funkcji „Szukaj” (możliwe, że już wcześniej ktoś zadał pytanie, na które poszukujesz odpowiedzi).

– każdy post przed wysłaniem należy przeczytać ponownie i sprawdzić (opcja „Podgląd wiadomości”); Należy przykładać dużą wagę do poprawności gramatycznej i ortograficznej postu. W przypadku napisania niepoprawnej wiadomości, zawsze można ja edytować i zmienić jej treść (edytować można tylko swoje wiadomości).

– wszelka publikacja linków na Forum wymusza uprzednie sprawdzenie prawdziwości zamieszczanego linka.

– obowiązkiem piszącego post jest śledzenie losów swojego postu, sprawdzanie odpowiedzi oraz ewentualnych uwag adminów.

– mile widziane będą stosowne podziękowania naszemu dobroczyńcy który spełnił naszą prośbę. Kto wie, czy kiedyś nie będziemy znowu potrzebowali jego pomocy.

6. Podziękować można na dwa proste sposoby przez:

– wpisanie słowa „dziękuję” w odpowiedzi na post.

– wstawienie w tym poście oklaska osobie, która nam pomogła.

7. Sygnaturki (podpisy):

– nie mogą zawierać tekstów niecenzuralnych i mogących obrazić daną osobą bądź grupę osób;

– nie powinny zawierać w żadnej postaci linków do stron, blogów itp.;

– nie wolno umieszczać w nich reklam stron WWW (od tego jest miejsce w profilu gdzie możesz podać adres swojej strony).

– może zajmować maksymalnie 3 wiersze.

§ 3 Postanowienia końcowe.

1. Aktywni użytkownicy Forum mogą liczyć na przyznawanie im specjalnych rang, widocznych w Profilu użytkownika Forum.

2. Wszelkie skargi i uwagi na temat treści zawartych na forum można zgłaszać do administracji.

3. Serwis NIE odpowiada za treści opublikowane na forum przez osoby trzecie. Przyjmuje jednak uzasadnione wnioski o usuwanie postów (choć nie jest to obligatoryjne).

4. Autorzy postów godzą się, że treść ich wpisów może zostać w części lub w całości użyta na stronie głównej w celach informacyjnych.

Pozdrawiamy
Administracja Serwisu

{jcomments off}