SO

Z artykułu zamieszczonego na stronie NTO dowiedziałem się o zmianie dotychczasowej nazwy Skarbimierz Osiedle na nową Skarbimierz-Osiedle.

Nowe rozporządzenie ministra administracji i cyfryzacji ma na celu uporządkowanie nazw miejscowości, które jako drugi człon w nazwie mają: „Osiedle”, „Kolonia”, „Zdrój”. W artykule nie podano dokładnie numeru tego rozporządzenia, ja też nie znalazłem nic na ten temat w internecie. Zwróciłem się z zapytaniem do Urzędu Gminy Skarbimierz od kiedy będzie obowiązywać oficjalnie nowa nazwa, pytanie zadałem via email w poniedziałek (21.01.2013), ale odpowiedzi nie otrzymałem do dzisiaj.

Wprowadzenie nowej nazwy Skarbimierz-Osiedle wiąże się z wymianą dowodów osobistych, na wymianę mamy trzy miesiące, nowe dowody otrzymamy bezpłatnie.

Dodano 27.03.2013r. Poniższa informacja pojawiła się w dniu dzisiejszym na stronie www Gminy Skarbimierz.

 Informujemy, że od dnia 28 lutego br. miejscowość Skarbimierz Osiedle pisana dotąd bez łącznika uzyskała nowe brzmienie, tj. Skarbimierz-Osiedle.

Zapis ten wynika z rozporządzenia Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 13 grudnia 2012 r. (Dz.U. z 2013 poz.200).

W związku z powyższym nie jest wymagana wymiana dowodu osobistego, gdyż nie uległa zmianie nazwa miejscowości, lecz jej zapis poprzez dodanie łącznika „-”.  

{fshare id=235}