Radio Opole informuje na swojej stronie WWW, że w najbliższym czasie na terenie Skarbimierza Osiedle powstanie specjalistyczna poradnia profilaktyczna. Działki na inwestycję przydzieliła Gmina Skarbimierz, a od strony finansowej zajęło się tym Brzeskie Towarzystwo Promocji Zdrowia.

Placówka zostanie wybudowana od podstaw, będzie wyposażona w specjalistyczny sprzęt, a pacjenci będą mogli skorzystać z dwóch przychodni – mówi Tadeusz Majdański, prezes fundacji.

 

Mają się tam znajdować specjalistyczne gabinety:
Gabinet diabetologiczny, następnie profilaktyka diagnostyki leczenia chorób układu moczowego, profilaktyka chorób układu krążenia, profilaktyka obstrukcyjnej choroby płuc – dodaje Tadeusz Majdański.

 

Brzeskie Towarzystwo Promocji Zdrowia szukało miejsca na budowę od dłuższego czasu. Wójt Andrzej Pulit wystąpił z propozycją dla BTPZ, zastosowano sprzedaż w trybie bezprzetargowym.

Zastosowaliśmy tam specjalny upust. W związku z tym, że to ma być inwestycja celu publicznego, bardzo nam się przyda na naszym terenie taki ośrodek – mówi Andrzej Pulit.

 

Inwestycja będzie kosztować prawie 2,5 miliona złotych. Prace budowlane mają zakończyć się do końca roku, a specjalistyczna przychodnia ma zacząć funkcjonować w pierwszym kwartale 2009.