Od kilkunastu miesięcy trwa spór pomiędzy kolejnymi dyrektorami Gminnego Zespołu Szkół w Skarbimierzu-Osiedle a wójtem Andrzejem Pulitem.

Wójt twierdzi, że znalazł nieprawidłowy sposób naliczania godzin ponadwymiarowych dla nauczycieli zatrudnianych w całej Polsce, oraz to, że nauczyciele nie realizują tygodniowego obowiązku wymiaru pracy. Swoją tezę podpiera artykułami zapisanymi w Karcie Nauczyciela. Twierdzi też, że tygodniowe rozliczanie godzin dla nauczycieli jest błędne, gdyż takie rozliczenie powinno być liczone w okresie 10 miesięcy. Więc zdaniem wójta godziny ponadwymiarowe powinny być obliczane w okresie dziesięciu miesięcy nie zaś jak dotychczas w okresie jednego tygodnia.

Więcej na ten temat można posłuchać w wypowiedzi dla TV Dami z Wałbrzycha, która znajduje się na portalu społecznościowym YouTube.

Tragedia szkół z aferą w cieniu.

 

Odmienne zdanie na ten temat mają powoływani przez wójta dyrektorzy oraz inspekcje przeprowadzane w szkole, dyrektorzy chyba nie do końca zgadzają się z jego opinią co skutkuje ich odwołaniem i ponownymi wyborami kolejnego dyrektora w Gminnym Zespole Szkół w Skarbimierzu-Osiedle. Obecnie zatrudniony został kolejny dyrektor, jest to już ósmy z kolei. Podczas sporów o naliczanie godzin „wyszły” kolejne. Sprawy w sądach, odwołania od wyroków, „afera podsłuchowa”. Przepychanka trwa w najlepsze i wygląda na to, że wójt chyba jest osamotniony w swoich tezach na temat szkolnictwa w Polsce, przynajmniej ja nie słyszałem żadnego głosu poparcia dla jego wyliczeń. Oczywiście chodzi mi o głos kogoś z autorytetem i upoważnionego do takich twierdzeń. Przypomnę, że spór trwa kilkanaście miesięcy.

{fshare id=244}