Kultura gminy Skarbimierz

Kultura gminy i miejscowości Skarbimierz toczy się przede wszystkim wokół Biblioteki Publicznej. To w niej podejmowane są działania aktywizujące tutejszych mieszkańców. Biblioteka wspiera nie tylko edukację kulturalną Skarbimierzan, ale również przybywających tutaj turystów.

Kultura Skarbimierz i biblioteka

Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu organizuje liczne zajęcia kulturalne. Są to: warsztaty taneczne, zajęcia plastyczne, nauka wokalu i koło teatralne. Ponadto pracownicy biblioteki zaangażowani są w planowanie spektakli, widowisk i koncertów. Głównie latem organizowane są festyny i imprezy plenerowe. To one stanowią największą atrakcję z kategorii kultura w Skarbimierzu. Mieszkańcy mogą skorzystać także z wycieczek turystycznych i wyjazdów krajoznawczych. Nie sposób również zapomnieć o czołowej funkcji Biblioteki Publicznej, czyli wspieraniu czytelnictwa. Jest to możliwe dzięki pięciu filiom bibliotecznym mieszczącym się w gminie Skarbimierz: Filii Bibliotecznej w Lipkach, Łukowicach Brzeskich, Małujowicach, Zwanowicach i Żłobiźnie. Wyposażone są one w wypożyczalnie książek, czytelnie i komputery z dostępem do internetu. Certyfikacja IFS logistics – GQcert.com

Festyny i wydarzenia kulturalne

Kultura gminy Skarbimierz i festyny oraz imprezy plenerowe są ściśle ze sobą związane. Jednym z takich wydarzeń jest „Powitanie Lata”. Wyczekiwane wakacje najlepiej uczcić dobrą zabawą podczas rodzinnego festynu. Dla uczestników przygotowywane są koncerty z występami najmłodszych gminnych artystów, loty balonem i możliwość jazdy konnej. Wśród atrakcji dla dzieci wymienić trzeba: ściankę plastyczną, dmuchańce, zabawy z bańkami mydlanymi, kajaki na wodzie.

Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej

Kultura w miejscowości Skarbimierz ściśle łączy się z religią. Co roku organizowany jest tutaj Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej. W konkursie udział biorą nie tylko wokaliści i wokalistki, ale również chóry. Przegląd wieńczy koncert nagrodzonych laureatów.