Medycyna Skarbimierz

Medycyna w Skarbimierzu toczy się wokół kilku tutejszych przychodni i ośrodków medycznych. Mieszkańcy mogą korzystać z porad lekarzy rodzinnych, wiedzy specjalistów medycyny pracy, usług stomatologicznych, wizyt u logopedy oraz pomocy pielęgniarek i innego personelu pomocniczego.

EKO MED Skarbimierz – medycyna pracy

Ośrodek EKO MED to centrum medycyny pracy w Skarbimierzu. Wykonywane są tutaj badania sanitarno-epidemiologiczne potrzebne do książeczki zdrowia, badania osób pracujących na wózkach widłowych, podnośnikach itp., badania kierowców i przewoźników, testy psychotechniczne, badania dla osób posiadających broń, badania pracowników ochrony i pracowników zabezpieczenia technicznego. Ponadto w przychodni EKO MED można zrobić badania dla osób pracujących na wysokościach. W skład personelu wchodzą psycholodzy, psychiatrzy, lekarze medycyny pracy, okuliści, neurolodzy, laryngolodzy itd. Przychodnia mieści się przy ulicy Akacjowej 3a w Skarbimierzu Osiedle.

Dialog – gabinet terapii logopedycznej dla dzieci i dorosłych

Kolejna przychodnia miesząca się w Skarbimierzu to centrum Dialog. Jest to gabinet logopedyczny świadczący porady zdrowotne dla dzieci i dorosłych. Pacjenci przyjmowani są w ośrodku przy ulicy Topolowej 5 w Skarbimierzu Osiedle.

Centrum stomatologiczne KORDENT – dentysta w Skarbimierzu

Szukając dobrego stomatologa w Skarbimierzu, warto sprawdzić ofertę centrum KORDENT. W placówce świadczone są usługi z zakresu stomatologii zachowawczej, endodoncji, stomatologii dziecięcej, profilaktyki dentystycznej oraz protetyki. W przychodni można wykonać zdjęcie RTG. Gabinet stomatologa wyposażony jest w nowoczesny mikroskop marki Leica, endometr i mikrosilnik endodontyczny. Podczas wizyty można skorzystać również ze specjalnej kamery do diagnozowania próchnicy. Na życzenie możliwe jest wykonanie znieczulenia przy pomocy urządzenia quick slepper. Zapewnia ono pacjentowi maksymalny komfort podczas przeprowadzania leczenia zębów. Dentysta w Skarbimierzu przyjmuje przy ulicy Jaśminowej 1.

Irys – apteka w Skarbimierzu

Mówiąc o medycynie w Skarbimierzu, warto wspomnieć także o tutejszym punkcie aptecznym. Znajduje się on przy ulicy Akacjowej 3/3. Apteka czynna jest w godzinach od 9 do 18 od poniedziałku do piątku i od godziny 9 do 13 w soboty.