KS Skarbimierz

Ważnym elementem życia mieszkańców gminy Skarbimierz jest sport. W stolicy gminy działają Klub Sportowy KS Skarbimierz i drużyna Lider Skarbimierz, gdzie skupiają się amatorzy piłki nożnej. Z kolei fani tańca uczestniczą w zajęciach organizowanych przez Gminną Bibliotekę Publiczną. Zarówno miejscowi, jak i przyjezdni miłośnicy dwóch kółek mogą korzystać z ciekawych tras rowerowych.

Klub Sportowy Skarbimierz

KS Skarbimierz to amatorska drużyna sportowa klasy A. Do tej pory w sezonie 2020/2021 zespół rozegrał 25 meczy, podczas których jego zawodnicy zdobyli 111 goli i stracili 30 bramek. KS Skarbimierz bierze udział w turnieju o Puchar Polski w Piłce Nożnej, który organizowany jest przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej.

Lider Skarbimierz

Odpowiednikiem KS Skarbimierz dla najmłodszych jest Uczniowski Klub Sportowy Lider Skarbimierz. Grupy klubu liczą kilkunastu zawodników. Dzieci szkolone są przez wykwalikowanych trenerów. Szkoleniowcami są: posiadający bogaty dorobek piłkarski Paweł Jankowski, Tomasz Kamiński rozgrywający mecze w licznych klubach piłkarskich, szkoleniowiec Maciej Sierakowski trenujący najmłodszą kadrę, Artur Kwiatkowski posiadający doświadczenie zdobyte we wrocławskich klubach oraz założyciel Lidera Skarbimierz Dominik Sierakowski. Zadaniem klubu sportowego Lider jest wzrost aktywności fizycznej pośród najmłodszych mieszkańców gminy.

Zajęcia taneczne

Oprócz drużyn piłkarskich, w gminie Skarbimierz działają też grupy taneczne. Taki rodzaj sportu promowany jest przez tutejszą Bibliotekę Publiczną. Wszystkie zajęcia są darmowe. Dzieci mają możliwość zapisania się do jednej z pięciu sekcji tanecznych:

– Minimki – grupa dla dzieci w wieku od 5 do 6 lat. Najmłodsi uczą się rytmiki i poznają podstawy tańca klasycznego. Nieodłącznym elementem zajęć są ciekawe zabawy ruchowe,

– Urwisy – grupa dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat. Dzieci zdobywają umiejętności taneczne z zakresu tańców latynoamerykańskich, hip-hopu i jazzu. Uczą się tańca klasycznego i mają zajęcia z rytmiki.

– Agenci – grupa dla dzieci w wieku od 10 do 12 lat. Uczniowie tej grupy doskonalą umiejętności zdobyte na wcześniejszych warsztatach.

– Lejdiss – grupa dla młodzieży w wieku od 13 do 15 lat. Dzieci doskonalą umiejętność świadomości swojego ciała, technikę tańca oraz pokazywanie emocji poprzez ruch taneczny.

– Grupa Artystyczna Loża – warsztaty dla najdłuższej stażem grupy tanecznej. Podczas nich adepci nie tylko szlifują taneczne talenty, ale również poznają elementy śpiewu i uczą się gry aktorskiej.

Szlaki rowerowe

Jeśli sport i Skarbimierz, to oczywiście i rower. W gminie wytyczone są liczne trasy rowerowe liczące średnio kilkanaście kilometrów. Jedna z nich przebiega przez Małujowice, Zielęcice, Skarbimierz i Skarbimierz Osiedle. Podczas jej pokonywania można zwiedzić Park Wolności w Brzegu sąsiadującym z gminą Skarbimierz.