Kontrowersyjny wójt Andrzej Pulit

Wójt gminy Skarbimierz Andrzej Pulit z pewnością zasługuje na miano postaci kontrowersyjnej. W 2011 roku wybił monetę ze swoją podobizną. Większość osób odebrała to zachowanie jako narcystyczne i przypisywała je zachciance lokalnego polityka.

Trudno im się dziwić, bo za widzimisię wójta Skarbimierza zapłacili podatnicy. Nowy pomysł Andrzeja Pulita przyprawia o jeszcze silniejszy zawrót głowy. Wójt chce ziścić swoje kolejne marzenie – zakup auta elektrycznego za niebagatelną kwotę 260 tys. złotych oraz stację do ładowania za 45 tys. złotych. Fundatorem inwestycji mają być mieszkańcy gminy Skarbimierz.

Według ustawy gmina powinna posiadać samochód

Wójt Andrzej Pulit twierdzi, że ustawa o elektromobilności nakazuje zakup nowoczesnego pojazdu przez gminę. Owszem, istnieje taki przepis, ale dotyczy on gmin, w których liczba mieszkańców nie przekracza 50 tys. Gmina Skarbimierz nie kwalifikuje się do wypełnienia rzekomego obowiązku. Andrzej Pulit argumentuje również swój pomysł ochroną środowiska. Tłumaczenia te nie przekonują jednak wszystkich radnych. Politycy proponują, by gminne pieniądze zainwestować raczej w odnawialne źródła energii.

Andrzej Pulit sprzedaje prywatny samochód

Radni dostrzegli również powiązanie w sprzedaży prywatnego pojazdu włodarza gminy Andrzeja Pulita z propozycją zakupu nowego dwuśladu. Oczywiście, może być to przypadek, jednak kontrowersje według tego tematu zdają się nie mieć końca.

Oryginalny, i co trzeba przyznać – odważny pomysł Andrzeja Pulita wprawia w osłupienie nie tylko radnych, ale również mieszkańców gminy. Nic w tym dziwnego, to z pieniędzy podatników fundowane są tego typu inwestycje. Dlatego powinny być przydatne przede wszystkim dla nich.

Fot.: archiwum Brzeg24.pl