Kapitan Nemo i Kuchenne Rewolucje

Jedną z najbardziej popularnych, choć niekoniecznie okrytych dobrą sławą restauracji w Skarbimierzu był lokal o dość oryginalnej nazwie Kapitan Nemo. Kuchenne Rewolucje, które przeprowadziła tutaj najbardziej znana w Polsce restauratorka Magda Gessler nie skończyły się dla knajpy sukcesem.

Kapitan Nemo prowadzony pod sterami dwóch sióstr

Nazwa lokalu prowadzonego przez dwie siostry nawiązywała do ich zamiłowania do morza. Akcenty marynistyczne można było znaleźć tutaj w wystroju wnętrza i menu. Rodzeństwo posiadało dwa odmienne pomysły na prowadzony biznes. Niestety rodzinne koncepty nie przekładały się na intratność gastronomicznego biznesu. Z pomocą miała przyjść królowa polskiej sceny gastronomicznej.

Kuchenne Rewolucje w Skarbimierzu

Magda Gessler przyjęła zaproszenie do restauracji Kapitan Nemo w Skarbimierzu. Nazwę lokalu zmieniła na Kapitan Kuk. Na tym poprawki się nie skończyły. Metamorfozie uległ wystrój knajpy, stworzone zostało także nowe menu. Po wyemitowaniu programu w telewizji, właścicielki restauracji wyraziły swoje oburzenie sposobem, w jaki przedstawiono ich osoby. Według nich bardziej skupiono się na problemach rodzinnych, a nie na samej restauracji.

Kapitan Nemo opuszcza statek

Obroty restauracji nie zwiększyły się. A nowa nazwa lokalu nie zyskała pozytywnego odbioru, więc powrócono do pierwotnej wersji. Udział w programie nie pomógł gastronomicznemu biznesowi sióstr ze Skarbimierza. Restauracja Kapitan Nemo została zamknięta i wystawiona na sprzedaż. Trudno jednoznacznie orzec, co przyczyniło się do fiaska lokalu. Czy zawiniły źle prowadzone rodzinne interesy? Czy może nie do końca trafione pomysły guru polskich kulinariów? Jedno jest pewne – Kuchenne Rewolucje w restauracji Kapitan Nemo w Skarbimierzu nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

Fot.: Jarosław Staśkiewicz/nto.pl